Autodrom Sosnová, resp. Global Assistance Racing Arena Autodrom Česká Lípa

V bohatém programu byl mimo jiné představen unikátní elektronický ONI systém, dále ukázky a seznámení veřejnosti s Kurzy bezpečné jízdy pro řidiče automobilů, přípravou na XXXVII ročník Rally Bohemia a ME v rallycrossu. MDČR zde bylo zastoupeno svým týmem BESIP. Dále motokáry soutěže pro školní mládež atd. Součástí programu bylo vyhlášení výsledků pátého ročníku celostátní soutěže škol Automobileum.

Pro naše instruktory týmu stopnehodam.cz byly určeny 2 hodiny pro ukázku zkráceného, redukovaného kurzu výcviku bezpečného ovládání motocyklu, který byl hlavně určen profesionálům z řad dopravní Policie ČR. Zkrácený výcvik byl zaměřen především na přenášení těžiště, řízení a intenzivní brzdění.

A jaké byly reakce na krátkou ukázku výukového kurzu na autodromu v Sosnové? Ptáme se instruktora Radima Kaprase:

„určitě lze načerpat dobré zkušenosti a pro výcvik v malých skupinkách je na autodromu v Sosnové dostatečný prostor. Svým profilem se přibližuje silnicím 1. a 2. třídy, čili pro nás, řidiče motorek je to bezvadná příležitost k vyzkoušení dovedností v řízení. Vždyť ty používáme v běžném provozu nejvíc. Když udělám zde na okruhu něco špatně je zde dost místa kde chybu napravit. A chybu – udělá úplně každý. Příležitost pro zlepšení, nebo pro první „kroky“ na skútru, chopperu a superspotu, by si nikdo neměl nechat ujít.! Okruh při základním kurzu nabízí výuku v několika zajímavých partiích v rychlostech mezi 50-ti až max. 110-ti km/hod. Snadno se zapamatuje. Je to dobrá volba. Ten kdo se chce bezvadně svést a zlepšit ať přijede!“

Připravované základní kurzy bezpečného ovládání motocyklu, respektive datumy těchto celodenních kurzů a registrace k nim, budou zde po víkendu zveřejněny.

Registraci ke kurzům také naleznete už v příštím týdnu na stránkách www.autodrom.cz .

Poděkování patří všem účastníkům, všem hostům, instruktorům a hlavně pořadateli Autodrom Promotion s.r.o., zastoupenou ředitelem autodromu Pavlem Dušánkem.

Těšíme se na setkání s Vámi!

Team

Stop Nehodám o.s.Květen 15, 2010

Štítky:

Napsat komentář