Den v Dubé vs. v Železném Brodě!

Je sobota dopoledne a na silnici č. 9 mezi Mělníkem a Českou Lípou se začíná něco dít. Několik vozidel dopravní policie se přesouvá na předem určená místa. Přijíždí WV Passat dálniční policie a několik policejních motocyklů. Každý má svůj úkol a každý jej rutinně plní. Mezitím se mohutnou telekomunikační sítí nesou zprávy o policejních manévrech a silnice č. 9 se po několika dnech velmi svižného řádění mění v rušnou tepnu velmi vlažně jedoucích skupinek motocyklistů! Místní mají radost a na dotazy zda je toto správné, souhlasně pokyvují!

Ten den do 17.oo hodin byla silnice č. 9 bez jediného hlášení o dopravní nehodě! Je to dobré? Já osobně si myslím, že víc než dobré, ale mělo by to být v nás samotných! Myslím si, že není dobré závodit na této a jiných silnicích, byť svým profilem sebekrásnějších!

Neděle Železný Brod.

O Policii ČR ani vidu, ani slechu a počasí je prostě super! A tak se závodí. Samo sebou, že né každý, ale chytlavé to je,to mi jistě potvrdí všichni. Průjezdy, kolínko, předjížděčky – pár na…nejch pilotů plechovek,co se tu vlečou s rodinami. Dost dobrý! Dnes se v Železným Brodu dá skvěle zalítat!

A …

Najednou ne dobře odhadnuté předjíždění, špatně zvládnuté brzdy, doprava to ne…!

… ten kluk cca 25 let na Kawě je hospitalizován v Liberecké nemocnici, kam se proletěl ve vrtulníku.

Ta paní z toho Forda, cca 40 let má dost drsný zážitek, ale tak to prostě je a pánbůh zaplať je celá! Zkažený odpoledne. Vracela se z chalupy domů. Jela v poho po své polovině. Ještě se snažila střetu zabránit a letěla vpravo ze silnice! Klobouk dolu! Určitě za to dík…

Dnes tady Zubatá neúřadovala, ale nebyla daleko . . . !

Dejte si prosím raději nějakou kačku navíc stranou a jděte se učit na drom!

Udělejte si u nás s instruktory nebo s jakoukoliv agenturou či soukromě několik hodin jízd a bezpečně pak domů!

Hezký víkend a spoustu skvělých kilometrů!

Maz

ObrazekObrazek

Květen 5, 2010

Štítky:

Napsat komentář