Díry ve vozovce – podélné spoje, praskliny a další pasti !

Z mého pohledu, motocyklisty, jsme v tu chvíli vystaveni extrémnímu nebezpečí a zvlášť je-li díra v zatáčce,

. . . ale to už je takřka jedno!
Spíš asi rozhodne jak je past veliká a kolik apoštolů při nás stojí!

Vpravo, či vlevo? Brzda! Posunout těžiště co nejvíc vzad a modlit se za gumu, ráfek, vidle atd. A jak ve dvou?!

Může to být i o tom, že Vám ta díra vyrve „rejdy“ z ruky a „deš“! V padesátce to nebude jako do peřin, ale mohlo by to být dopohody! Nesmí Vás ale přehlédnout pán s telefonem u ucha co si zrovna zapaluje cigaretu a ladí navigaci! Když budete mít opravdovou dávku smůly tak spadnete na tramvajový koridor a tam – tam se nebrzdí – tam se jen zvoní!

Silničáři nám dávají co proto!

Zde Vám přináším opravdovou (skutečnou) ukázku opravené silnice druhé třídy z letošního jara a hle! Zapomněli? Silnice je „opravená“ celá mezi vesnicí A do vesnice B v délce 3 km. Všechny větší díry v okolí jsou „zaplácané“ a najednou kdesi uprostřed toto? Nepochopil jsem proč tam zůstala, proč se jí vyhnuli? (Při bedlivém zkoumání snímku jsou vidět zbytky spraye – díra tudíž byla označená jako všechny v okolí)!

Obrázek

Patrně pro tak láskyplný tvar,(já v tom vidím s trochou fantazie srdíčko), nechtěli pracovníci Správy silnic „pokazit“ tu krásu, zasypáním balenou a zaplácáním lopatou. Míry také ujdou: nejdelší 480 mm a hloubka 120. To už je i pro enduro překážka a co teprve, když jí trefí babča z vedlejší vsi na čínským skůtru! Ta prostě „má smolíka“!

Obrázek

A teď kouknu dál. Zde, támhle a vlastně úplně všude! Cestáři vůbec neřeší podélné díry a spáry! Takřka na celém úseku jsou pruhy spár, prasklin a bůh ví čeho všeho, co nikdo neřeší! Proč také? Auto se brilantně udrží a řidič 100 mm široký pruh max. zaznamená jen lehkým zakýváním. To raději nakoupíme svodidla a zatlučeme tam, kde vůbec nemusí být! (To příště – svodidla)

Proč?!

Každý z Vás to vidí na „své“ ulici ve městě a na „své“ cestě v tom či onom kraji. Je to naprosto všude a tahle „moje“ dirka patří mezi ty menší. Pošlete nám ty Vaše – > ZDE

Motorce to rozhodně na ovladatelnosti nepřidá! Každoročně ve smutné statistice bohužel několik „čísel“ přibude! Ráfků a jiných hmotných škod nespočet.

Co s tím?

Je to cílená diskriminace „motorkářů“? !!!!!!!!!!!! Nebo, jen bezohlednost vedení lokálních správců komunikací? Nebo, spiknutí řízené centrálně státem? 🙂 Argumentovat nedostatkem peněz je úplná . . . . ovina, protože ta parta tam byla minimálně týden a prošla a projela tudy 100 x denně!

Nebo je to takový „počinek“ k tomu, aby se tam už napřesrok mohli vrátit k dobře placenýmu „šolichu“?

Nikdo to nekontroluje! Naopak je to výsměch bezpečnosti silničního provozu! Je to skoro, jako by nám všem řekli, že nesmíme používat helmy! Za to dostaneš pokutu! (Přitom to je více či méně věc každého z nás a v žádném případě ne příčina vzniku dopravní nehody)! (Samozřejmě – prosím i ty nejtvrdší chopperisty ať je používají, byť jsou o trošku méně okouzlující)! Za vymetenou díru – zaplatíš ale taky a hned několikrát! Trochu Kocourkov, ale je to tak! !!

Příčinou pádu takřka nikdy nebude vada vozovky, ale Vy … (na to je přeci ten jedinečně skvělý „gumový“ zákon 361/2000 Sb. § 18 odst. 1 „Nepřizpůsobení rychlosti stavu a …“)!

To ale je přímá příčina!

„ … Tak, že my si platíme dost draze, (sakra draze), každý metr silnice a jeho údržbu, abychom si mohli kosti zpřelámat „svojí“ vlastní nepozorností a pak když se plazíš po krajnici a chceš někoho zaškrtit, tak přijede stříbrnej „folcík“ se žlutomodrým pruhem s dalším dobře placeným týpkem a ten Ti ještě „vypálí“ nějakou tu tisícovku „napřilepšenou“! Na magistrátu, až tam dopajdáš, budeš jen smutně koukat na dalšího placeného úředníčka o kolik, že to bodů vlastně příjdeš? A to Ti doma stojí torzo něčeho, čemu jsi ještě před nedávnem říkal miláček! …“

Děkujeme!

Komu z Vás již vznikla škoda a nepodařilo se mu zjednat nápravu, napište nám > ZDE a my se, respektive naši právníci, podíváme na možné řešení!

Mazzda

ObrázekObrázek

Září 4, 2010

Štítky:

Napsat komentář