Dny s dopravní výchovou 2011 LK

. . . Stop Nehodám, jsou mimo jiné přednášky a besedy na téma bezpečnost na motocyklu, ( jízda, spolujezdec, bezpečnostní prvky a chování v provozu, kde trénovat a učit se?), pro děti základních škol a středoškolskou mládež.

V letošním roce jsme zahájili „turné“ přednášek dne 20.1. 2011 na ZŠ Barvířská v Liberci co by součást Týmu silniční bezpečnosti Libereckého kraje.

Zde jsme měli tu čest představit našeho kolegu a spolupracovníka Radka Vincenta Urbance v roli přednášejícího, který si okamžitě získal srdce všech kluků i dívek.

Díky Radku!

Krátký záznam přinesla televize RTM Liberec v dopravním magazínu LK.

vstupte:


ZDE
(úsek Stopnehodam.cz mezi 5:2o až 7:5o min. záznamu)
Mazzda

Obrázek

Co připravuje Tým silniční bezpečnosti Libereckého kraje:


Na základních školách se rozjíždí dny s dopravní výchovou

Liberecký kraj rozjíždí program na podporu dopravní výchovy ve školách. Tým silniční bezpečnosti Libereckého kraje, společně se Záchranným týmem Českého červeného kříže Liberec a o.s. Stop Nehodám připravil program, který je určen pro žáky prvního a druhého stupně základních škol. Zatím se do programu přihlásilo 9 škol.

Program je připraven přibližně pro 80 dětí z každé školy, 2 třídy z prvního a 2 třídy z druhého stupně. V rámci programu se Tým silniční bezpečnosti Libereckého kraje společně se Záchranným týmem Českého červeného kříže Liberec a o.s. Stop Nehodám zaměří na vybraná témata dopravní bezpečnosti, kterými jsou například zádržné systémy, viditelnost, bezpečné chování na pozemních komunikacích, bezpečná jízda na kole a na motocyklu, první pomoc atd. Jako první se dne 20. ledna programu zúčastní ZŠ Barvířská z Liberce. „Věřím, že tento program přinese pro žáky řadu podnětných a důležitých informací a přispěje k většímu bezpečí dětí na našich silnicích“, řekl k programu Martin Sepp, náměstek hejtmana pro dopravu. Zatím největší zájem projevily školy z České Lípy, kterých se do programu přihlásilo 5 z celkem 9 přihlášených.

Uveřejněno: 20.01.2011| Autor: Ing. Jan Polák


http://www.tvrtm.cz/

Leden 27, 2011

Štítky:

Napsat komentář