Helmy ! – Je vaše motocyklová přilba bezpečná?

Na webu projektu „SHARP – The Helmet Safety Scheme“ s adresou: http:// sharp.direct.gov.uk , si můžete zjistit, jak bezpečná je přilba, kterou buď již vlastníte, nebo si ji hodláte pořídit.

Stačí zadat výrobce a název modelu Vámi zvolené přilby. Poté se zobrazí přesné informace o dané přilbě a zejména výsledek testu.

Opačným postupem si můžete zadat kritéria výběru (počet hvězdiček, cena, výrobce) a vyhledat, které přilby splňují Vaše nároky. Systém hodnocení je stejný jako u hodnocení EuroNCAP, to znamená hvězdičkami. Pěti hvězdičkami jsou ohodnoceny ty nejbezpečnější přilby.

SHARP je nový projekt, přístupný nejširší veřejnosti v Evropě a je podle našeho názoru užitečnou pomůckou i pro české motocyklisty. Garance Ministerstva dopravy Velké Británie je, s ohledem na jeho zkušenosti v oblasti prevence, zárukou kvalitního a nestranného hodnocení přileb. I přesto, že stránky jsou pouze v anglickém jazyce, je velice snadné vyhledat vybraný model přilby a podívat se na její parametry a výsledek testu.

Informace převzata ze str. Ministerstva dopravy – odd. BESIP

Srpen 6, 2010

Štítky:

Napsat komentář