Nový ProReal – pozvánka na motoŠkolu

Řidiči skútrů, cruiserů i cestovních endur, motardů, supersportů a velkých cesťáků, staří či mladí, začínající či pokročilí, všichni mají co zlepšovat. I ten nejzkušenější „biker“ by měl každoročně v základním kurzu oživit teorii a v praxi si zopakovat důležité základy ovládání svého motocyklu. Vše bezpečně vyzkoušet a případně si nechat poradit co vylepšit.

Propracovaný systém tréninku

Kdekoliv si zkoušet své dovednosti s ohledem na bezpečnost nelze a navíc si člověk sám rád odpustí spoustu nedostatků a chyb. Pod dozorem profesionálních instruktorů na bezpečných cvičebních polygonech a autodromech je to však možné a dokonce žádoucí.

Naše vlastní nadstavbová výuka a trénink mají přísná pravidla a řídí se exkluzivní metodikou výcviku ProStart (o.s. STOP NEHODÁM), rozdělenou na část teoretickou a praktickou. Každý z účastníků teprve po absolvování motoškoly ProStart pochopí, jak náročné je bezpečné ovládání motocyklu a s jakým respektem a zodpovědností je třeba přistupovat ke každé byť sebekratší cestě na motocyklu.

Vedeme řidiče k rozumné sebekázni a tréninkem na vlastním motocyklu ke zdokonalení ovládání stroje, což jsou základní stavební kameny ke snižování počtu dopravních nehod a zmírňování jejich následků.

Nový ProReal a náplň            

A co vyzkoušet novou motoškolu s lehkým nádechem cestovatelského tajemna? Občanské sdružení STOP NEHODÁM přivádí na trh novinku v podobě celodenního intenzivního kurzu, který je nejen o učení, ale i o zážitcích.

Celodenní sobotní kurz začíná v 9:00 registrací. Pro ty z vás, kteří nesnášejí ranní vstávání je tu možnost dorazit již v pátek a zvolit některou z nabízených možností ubytování.

Po registraci a nezbytné kávě nastává výuka v učebně a pak tradiční střídání praktického procvičování dovedností s přednáškami dopravního psychologa a záchranářů. Do tolik potřebného procvičování ovládání motocyklu v pomalém „nestabilním“ režimu jsme zařadili i zákeřnou „Corkscrew“, pro mnohé známou ze zámořských závodů Laguna Seca 😉

Po pauze na oběd ještě procvičíme dovednosti na polygonu a pak vzhůru za poznáním!.

Každý z účastníků dotankuje v areálu plnou a vyrážíme za krásnými zážitky krkonošských zakroucených silnic.

Projížďka z nejkrásnějších

Po desetikilometrovém úseku plném  příjemných zatáček přichází první zastávka. Ta je více méně jen pro kontrolu a konečné doladění nezbytně nutných pravidel. Po té následuje úsek padesáti kilometrů s bezvadným povrchem. Plynulý výjezd ke státní hranici a ostrý sjezd se senzačními zatáčkami až za roh. Přivítá nás horské středisko a spousta krásných výhledů. Co je ale velmi cenný moment – jsme za hranicemi a je to tu malinko jiné, než jsme naučení. Musíme se tedy adaptovat a soustředit se víc než obvykle.

Přestávka druhá v pořadí – unikátní pohledy na vrcholky hor. S ohledem na rychlost a styl nejpomalejšího za skupiny projíždíme úseky silnic místy opravenými z evropských peněz, čili velmi povedenými, a blížíme se přes další horské středisko k úzkému, místy strmému výjezdu, plnému ostrých zatáček. Odměnou za toto lesní stoupání je pak krásné horské sedlo s  výhledem do kraje a širokou silnicí s pozvolnými a plynulými zatáčkami. A hlavně jsme zpět v České republice! Nezbytná zastávka na přepočítání a pár fotografií, v pořadí zastávka třetí.

Zastávka na letišti

Zpět do údolí jen pro to, abychom mohli zase stoupat a znova dolů. To dnes ještě kopců není dost, ale na malou chvilku ano. Přijíždíme k letišti, kde si vyzkoušíme brzdění z maximální rychlosti a využijeme prostor k individuálním konzultacím a vyzkoušení toho, co kdo potřebuje.

Pokračujeme dál.

Po dalších dvaceti kilometrech máme předposlední zatáčkovité stoupání po skvělém povrchu. Následuje pozvolnější sjezd, pak průjezd podhorským městečkem a zpět do úzkého stoupání plného zatáček.

Dnes je to poslední zastávka, jsme totiž zpět. Teď budeme hodnotit celý den.

Tak co vy na to? Můžete jet domů, nebo ještě zůstat. Pro ty, kterým se nechce domů, je tu zásadní film a pak povídání u ohně. Pokud se vám to líbí, můžete přijet zas. A nebo se brzy setkáme na autodromu při okruhových (volných) jízdách a pokročilém výcviku ProLimit, nebo dokonce při závodním tréninku ProRaces?

Aha, kam vlastně?

Na kurz ProReal od StopNehodam.cz!
Přijeďte za námi do brány Krkonoš – Vysokého nad Jizerou. Zdejší Integrovaná Střední Škola má skvělé zázemí nejen pro automechaniky a opraváře motocyklů, ale i vlastní asfaltový polygon včetně motokrosového areálu. Areál jako stvořený pro motoškolu ProReal, zasazený do nádherného prostředí Krkonoš.

Přijďte pobejt!

Poznámka: motoškola ProReal není určena pro motocykly a skútry s nižším obsahem než 125 ccm. Pro menší motocykly a skútry je určen specialzovaný výcvik ProScooter .

Za tým o.s. STOP NEHODÁM pozvánku připravil
Vláďa Mašek

Říjen 12, 2013

Štítky: , ,

Napsat komentář