O nás

Zapsaný spolek, dříve občanské sdružení, STOP NEHODÁM vzniklo v roce 2008 z iniciativy zakládajících členů, zabývajících se přípravou bezpečného ovládání motocyklu již od roku 1994. Hlavním cílem z.s. STOP NEHODÁM je snížení počtu tragických dopravních nehod na silnicích v České republice. Naší hlavní aktivitou jsou motocyklové kurzy a výcvik. Motoškola ProStart, ProReal a ProLimit . Dále závodní akademie ProRacing , ProRoadRacing . Nabízíme analýzy dopravních nehod. Spolupracujeme s renomovanými odborníky a institucemi.

 

  • Program stop nehodám – vlastní metodika výuky, který vznikala v souladu s moderními poznatky ovládání motocyklu, vlastními zkušenostmi a pravidly bezpečnosti silničního provozu. Opírá se o celoevropskou dopravní koncepci zaměřenou na snížení počtu dopravních nehod a jejich následků na zdraví a na majetku.
  • Metody výcviku – moderní výukový program stop nehodám je koncipován na bezpečné autodromy a má část teoretickou a část praktického výcviku, zaměřeného hlavně na bezpečné ovládání motocyklu v různých jízdních režimech.
  • Dopravní studie – nedílnou součástí naší práce je mapování nekvalitní dopravní infrastruktury a špatného dopravního značení na silnicích v České republice. Navrhovat řešení a zajišťovat nápravu v součinnosti s příslušnými dopravními a stavebními institucemi.
  • Analýza dopravních nehod –  stanovení příčin vzniku dopravních nehod a zpracování posudků .
  • Ostatní – přednášky, výstavy, informace. Seznamovat motoristickou veřejnost s legislativními změnami, s novinkami na trhu s motocykly a nejen s nimi. S vlastními a převzatými testy s hlavním zaměřením na bezpečnost a objektivnost informací.

 

Za o.s. STOP NEHODÁM
Vladimír Mašek
Předseda sdružení

 

Jsme signatáři evropské charty bezpečnosti silničního provozu: www.erscharter.eu