o.s. STOP NEHODÁM již 3 sezonu připravuje výcviky pro motorkáře

Pro liberecký kraj zpracovává o.s. STOP NEHODÁM již 3 sezonu velmi populární výcviky pro motorkáře Učme se přežít ( www.ucmeseprezit.cz )
K organizování výcviků pro motorkáře nás letos pozval také Autodrom Promotion s.r.o.. Akce jsou pořádány pod názvem Mogul moto day. Letos jsou naplánovány dvě akce.
Kurzy jsou zajištěny v počtu minimálně 9 instruktorů na jednu akci.

Tyto bezplatné kurzy jsou prvním krokem k uvědomění si, že jízda na motocyklu není jednoduchá a že každý motorkář se může stále v něčem zlepšovat.
Každý účastník kurzu si vyzkouší přímé brždění, kde mnozí zjistí, že dosud nedostatečně používali brzdy a že motocykl lze zastavit mnohem dříve než si mysleli. Brzdy si každý vyzkouší nejen v přímém směru, ale i v náklonu.
Motorkáři si vyzkouší také výhybný manévr, kde se trénuje jakým způsobem brzdit před překážkou a jak se ji nakonec vyhnout.
Kromě praktické části se probírá v multimediální učebně také teorie jízdy, správné nastavení podvozku motocyklu, psychologie jízdy nebo zásady první pomoci.

Závěrem si každý účastník projede celou trať, kde si vyzkouší všechny prvky, které se přes den naučil. Každý má dostatek času pro pilování jednotlivých dovedností a to na bezpečném místě, tedy na autodromu. Na autodromu je dostatek prostoru – nejsou zde stromy, obrubníky a jiná nebezpečná místa jako na silnici. Je zde tedy dostatek prostoru pro chyby, pro zjištění kam už motorkář jít nemůže.

Chcete pořádat podobný výcvik?

Objednejte si profesionální výcvik šitý na míru s instruktory z o.s. STOP NEHODÁM. 

 

Srpen 5, 2012

Štítky: , ,

Napsat komentář