Policie ČR s BESIPem za doprovodu Stopnehodám o.s. v sobotu 24.4.2010 uspořádali preventivní dopravně bezpečnostní akci v Deštné

Devatenáct policistů s motocykly, vozidly i Passatem s moderní měřící a záznamovou technikou zkontrolovalo celkem 222 vozidel, zejména motocyklů rozmanitých modelů a značek.

Policisté řešili celkem 36 dopravních přestupků, z toho v devíti případech významné překročení rychlosti jízdy a šest přestupků v oblasti nesprávného a nebezpečného způsobu jízdy, zejména předjíždění v nebezpečných úsecích při nerespektování dopravního značení apod.

Při akci v Deštné skupiny motocyklistů navštívili stanoviště BESIP zaměřené na prevenci bezpečnosti silničního provozu, a stanoviště STOPNEHODÁM, kde si prohlédli motocykl a jeho deformace po dopravní nehodě, diskutovali o bezpečném způsobu jízdy, nebezpečných místech i dopravním značení s pracovníkem BESIP, studenty Liberecké dopravní školy, motocyklovým závodníkem a instruktorem školy bezpečné jízdy na motocyklu STOPNEHODÁM a obdrželi preventivní materiály BESIP.

Vzhledem k častým dopravním nehodám, zejména mladých řidičů motocyklů s vážnými následky jsou obdobné preventivní, dopravně bezpečnostní akce přínosem nejen z hlediska postihování porušení pravidel silničního provozu, ale i k přímému oslovení těch účastníků silničního provozu, kteří se neúčastní preventivně výchovných akcí pořádaných na autodromech a cvičištích.

Zdroj: BESIP pro Liberecký kraj

Květen 5, 2010

Štítky:

Napsat komentář