Poškození motocyklu vozovkou – náhrada škody?

Napsal: František V.

Dne 25. srpna 2010 v 8:45 hod. jsem během jízdy do práce vjel do neoznačené díry na Praze 8, v ulici Na Žertvách. Ona neoznačená / nebezpečná past tam je dodnes! Vzhledem k rannímu ostrému slunci (viz. fotografie) byla díra ve stínu nadjezdu ulice Spojovací k nerozeznání od okolního povrchu a protože v mém, pravém, jízdním pruhu nebyly na vozovce další výtluky, nebo jiná poškození, dalo by se očekávat, že 16 cm hluboká díra, pod úrovní okolní komunikace, bude řádně označená. Nebyla!

Aby nedošlo k pochybnostem o nehodě a vzniklé škodě, vyžádal jsem si na značně nevrlém řidiči VW svědectví. Dále jsem si chtěl vyžádat svědectví policie, jejíž členové právě řídili dopravu na křižovatce Balabenka, ale než jsem si zapsal údaje řidiče – svědka, policisté ukončili činnost v křižovatce a odjeli. Proto jsem pořídil fotodokumentaci z místa nehody a obrátil se na správce komunikace, TSK Hl.m Praha. Došlo k poškození předního a zadního disku a pření pneumatiky mého motocyklu BMW R1150R. Po prohlídce vozidla likvidátorem pojišťovny mi bylo doporučeno navštívit autorizovaný servis BMW, okamžitou výměnu obou disků a přední pneumatiky. Kontrolu řízení a uložení obou kol.

Do dnešního dne t.j. 15.10. s stalo „moc“ věcí – z TSK Hl.m Praha přišel dopis, ve kterém stojí, že záležitost je v šetření a že budu písemně informován – nic víc.

Při návštěvě pojišťovny jsem se dověděl, že na šetření má TSK Hl.m Praha 3 měsíce!! Přiznám se, že nevím o zákonu, který by lhůtu stanovoval a ani jsem ho nehledal.

Co mě však překvapuje je amortizace poškozených dílů. Pokud by to mělo dopadnout tak, že by mi neuhradili nové ráfky, tak by bylo vhodné, aby se některý z úředník z TSK Hl.m Praha zvedl ze židle a začal mi shánět ráfky klidně jeté, ale v perfektním stavu v jakém byly moje před poškozením.

To je druhá věc, kterou zatím nevím – jestli při poškození věci, může pojišťovna tuto věc amortizovat. Já nové ráfky nepotřebuju a pokud nejsou schopni sehnat jeté bez vady, koupí mi nové.

Motorku stále opravenou nemám, pokud chci jet, dofouknu kola, víc jak 100km/h nejezdím a čekám co TSK Hl.m Praha vyřeší. Paradoxem je, že řeší sama sebe!

Zatím František V.

Obrázek ObrázekObrázekObrázek

Listopad 6, 2010

Štítky:
 • Dorazilo k nám poštou:

  Ahoj Mazzdo,
  s nesmírným až nečekaným potěšením bych tě chtěl informovat o dalším kroku v mojí kauze.
  Včera došel doporučený dopis (příloha), ve kterém mám dál všechno řešit přes „makléře“. Stále se ale domnívám, že se jedná o firmu, která zapisuje do dvojsloupkové tabulky položky „došlo, dne“ a „odesláno, dne“. Když jsem jim tam volal, co bych měl tedy dělat dál, tak mi paní sdělila, že dopis z TSK už má taky a že ho nascanuje a pošle do Kooperativy a zbytek mám řešit s Koop. – proto kontak s agenturou PAB ve Staré Boleslavi považuji jen za ztrátu času.
  Takže další mé kroky povedou do pojišťovny Kooperativa.
  Další postup řešení zase pošlu.
  Měj se fajn, Franta

 • Napsat komentář