Pozvánka na 61. Ročník Zlaté přilby do Pardubic

Ve startovní listině, která čítá celkem 36 jezdců a dva náhradníky, nechybí obhájce prvenství Hans Andersen z Dánska nebo čtyřnásobný vítěz Leigh Adams. Ostřílený Australan má velkou motivaci. Naposledy vyhrál v roce 2004 a od té doby čeká na další triumf, jímž by se přiblížil rekordmanovi Olemu Olsenovi z Dánska. Ten mezi lety 1970 až 1980 zvítězil celkem sedmkrát.

Z českých jezdců se bude hlavní pozornost i naděje na úspěch upírat k bratrům Aleši a Lukáši Drymlovým, kteří se na konci uplynulého týdne stali v Miskolci mistry Evropy v závodě dvojic. Kromě nich je přihlášeno ještě osm českých závodníků včetně Tomáše Topinky, jenž je díky vítězství v roce 1996 posledním domácím jezdcem, který dokázal populární závod vyhrát.

Tradičně se pojede o cennou trofej v podobě přilby vyrobené z ryzího stříbra, kterou od původní přilby z roku 1929 odlišuje jen šest českých granátů připomínajících úmrtí šesti jezdců, kteří v historii závod nepřežili. Vítěz si navíc odveze nový závodní stroj.

„I přesto, že letos na Zlatou přilbu v pondělí nenavazuje jako v posledních letech Memoriál Luboše Tomíčka, tak si myslím, že je před námi velký plochodrážní víkend,“ prohlásil na úterní tiskové konferenci v Praze předseda Svazu ploché dráhy Autoklubu České republiky Petr Moravec.

S ohledem na výročí 80 let od prvního ročníku Zlaté přilby, které připadlo právě na dnešek, bude uzpůsobený také doprovodný program. Na dostihovém závodišti budou k vidění historické motocykly i oblečení, s nimiž jezdili závodníci v začátcích ploché dráhy. Klání o Zlatou stuhu, v němž jezdí junioři na strojích o obsahu do 125 ccm, ozvláštní vložený závod motocyklů do 250 ccm.

Září 30, 2009

Štítky:

Napsat komentář