Rozdávali jsme pozvánky do Sosnové – ZDARMA – na celý den.

V sobotu 3. 7. 2010 se na silnici I. třídy č. 9, oblíbené trase motocyklistů na Českolipsku konala společná preventivní, dopravně bezpečnostní akce Policie ČR a BESIP Ministerstva dopravy a občanského sdružení Stop nehodám, se zaměřením na prevenci bezpečnosti silničního provozu.

Při akci na parkovišti v Dubé skupiny motocyklistů a řidičů osobních automobilů navštívili preventivní stanoviště BESIP, kde si prohlédli motocykl a jeho deformace po dopravní nehodě, diskutovali o bezpečném způsobu jízdy, nebezpečných místech i dopravním značení s dopravními policisty, se členy týmu BESIP, občanského sdružení Stop nehodám, motocyklovým závodníkem, instruktorem školy bezpečné jízdy na motocyklu a studenty Liberecké dopravní školy. Na místě pak řidiči obdrželi preventivní materiály BESIP a pozvánky na bezplatné kurzy bezpečné jízdy.

Ne všichni řidiči přizpůsobují své chování silnému provozu. Zejména nyní v období prázdnin, kdy se v obcích a na komunikacích pohybují zvýšené počty nejzranitelnějších účastníků silničního provozu, dětí, chodců a cyklistů se najdou bezohlední řidiči, kteří nejsou ochotni dodržovat základní pravidla a ohrožují životy ostatních. Dopravní policisté v průběhu akce museli ve třinácti případech řešit významné překročení rychlosti jízdy v obci, a co je zarážející i jeden případ řízení vozidla po požití alkoholu, kterého se dopustila dáma s 0,9 promile alkoholu.

V průběhu soboty policisté řešili zvýšený počet dopravních nehod na ostatních místech Libereckého kraje.

Vzhledem k častým dopravním nehodám, zejména mladých řidičů s vážnými následky jsou obdobné preventivní, dopravně bezpečnostní akce přínosem z hlediska zvýšeného dohledu a postihu porušování pravidel silničního provozu, ale i k přímému oslovení účastníků silničního provozu.

<

Červenec 8, 2010

Štítky:

Napsat komentář