Motoškola – academy

STOP NEHODÁM o.s. – program motoškoly ProStart,  ProReal  a  ProLimit .
ProRaces  a  ProStart  závodní akademie.

ProStart – základní výcvik bezpečného ovládání motocyklu a skútru.
5-ti hodinový (odpolední) intenzivní výcvik pořádaný výhradně na bezpečných autodromech. Převážně na autodromu Sosnová u Č. Lípy , příp. Vysokém Mýtu, Písku nebo v Chebu. V závěru výcviku je v ceně 3x 20 min okruhových tréninkových jízd.
Výuka se dělí na teoretickou přípravu v učebně (50 min) a dále 4 hodiny praktického tréninku + volné okruh. jízdy. Rozdělení do skupin dle výkonnosti a typu motocyklu či skútru. Bezpečné tempo individuálně nastaví Váš instruktor, který Vám zároveň poradí i při nastavení a seřízení podvozku a ovládacích prvků.
ProStart – moderní metodika, individuální přístup a uzavřený autodrom = intenzivní výcvik!
ProStart – nácvik jízdy v nestabilním režimu, který Vás naučí vnímat vlastní motocykl. Naučí Vás chápat čím vším motocykl ovládáte. Přímé brzdění, z rychlostí (km/hod. 40 – 0, 60 – 0 a 80 – 0), brzdění v náklonu, plynulé přenášení hmotnosti, výhybný manévr práce těla, pohled a další nezbytné prvky pro bezpečné ovládání motocyklu.
ProStart – vhodné jak pro začátečníky tak pro ostřílené jezdce! Doporučujeme všem řidičům a řidičkám, mladým i starším, absolvovat motoškolu a zdokonalit se v ovládání svého motocyklu alespoň 1x během každé sezóny! Od malých skútrů přes choppery, velké cestovní motocykly až po supersporty! Vhodné i jako kondiční jízdy.
Pozor : možná jízda ve dvou (tandem), s brašnami a kufry, jízdy pro děti mladší 15-ti let za doprovodu rodiče, resp. se souhlasem rodiče či právního zástupce.

ProReal – celodenní (sobotní) motoškola. 10 hodin teorie, ale hlavně praxe. Výuka kombinuje teorii vč. dopravní psychologie a praktickký výcvik na polygonu ISŠ Vysoké nad Jizerou – základy ovládání motocyklu (přímé brzdy, brzdy v náklonu, výhybný manévr, nestabilní režim atd.). Odpoledne celá skupina absolvuje společnou vyjížďku po krkonošských silnicích cca 150 km. Trasa vyjížďky vede přes Harrachov, polskou Szklarskou Porębu, Kowary zpět přes Malou Úpu a Jánské Lázně. Během hodiny testů na letištní ploše vyzkoušíte maximum svého motocyklu a přímé brzdy z této rychlosti. Kurz končí opět v prostorách ISŠ ve Vysokém nad Jizerou. Doporučujeme naplánovat na celý víkend a objednat si či sami zajistit ubytování např. na: http://www.krkonossko.cz/ .
Důležité! Zkontrolujte platnost všech dokladů platných pro provoz (OTP, zel. karta …) ProReal – doporučujeme sjednat pojištění pro cesty a pobyt (možno zajistit na místě). Vhodné pro motocykly a skútry nad 125 ccm. Vítána jízda ve dvou.

ProLimit  – to jsou tréninkové okruhové jízdy na autodromu Most a Brno, případně i Slovakiaring, Pannonia, Rijeka atd. Zde si vyzkoušíte jízdu až na samou hranu svých možností a možností svého stroje. Pro ty z Vás, kteří si chtějí vyzkoušet a prožít i pravý velký závod, stačí se jen přihlásit.
ProLimit Maximální rychlosti, maximální náklony a to vše pod dohledem instruktorů v bezpečí autodromu.  
Motoškola ProLimit je určena řidičům a řidičkám motocyklů nad 125 ccm vč. závodních speciálů. Povolena jízda pouze solo.

Závodní škola – akademie  ProRaces  a  ProRoadRacing  – individuální výcvik
Nejen pro majitele závodních licencí národních a mezinárodních.