učme se přežít 2011

. . . příznivce jednostopých vozidel „motorkáře“, který pořádá již druhým rokem odbor dopravy Libereckého kraje společně s partnerem Mission Zero Projekt Gemeinnützige GmbH a Stop nehodám o.s. v rámci přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko na automotodromu v Sosnové u České Lípy.

Ve dvou dnech se zde sešlo na 160 řidičů a řidiček motocyklů, kteří měli možnost získat informace, co je nutné znát v praxi pro bezpečnou jízdu na komunikacích. Následně v areálu autodromu si mohli v praxi ověřit, jak zvládají základní ovládání svého stroje na stanovištích pomalé jízdy, slalomu, přímého brzdění, výhybného manévru, brzdění v náklonu a technice jízdy na silnici.
Vše bylo ještě doplněno o přednášky lektorů z oblasti psychologie – Mgr. Petra Svatoňová , rizikových faktorů nehod, legislativy a základů první pomoci.

Přes úmorné vedro se akce vydařila, ale jak připomněl předseda o.s. Stop Nehodám pan Mašek, „je třeba si uvědomit, že toto nebyla škola bezpečné jízdy, ale jen ukázka, co by měl každý řidič motocyklu bezpodmínečně znát po stránce teoretické a především praktické“.

Účastníci této akce měli možnost se setkat v roli instruktorů s pravidelným účastníkem závodu Rallye Paříž – Dakar Davidem Pabiškou, nebo jezdcem světového poháru WSBK kategorie StockSport 1000 Michalem Salačem jr.
V řadách odborných poradců byl i úspěšný jezdec americké motocyklové série AMA dvojnásobný vicemistr USA Superbike Radek Vincent Urbanec. Redaktor časopisu MotoHOUSE Víťa Gola a Petr „Drn“ Drnovský.

Poděkování patří samozřejmě všem, jak účastníkům, kteří plnily pokyny instruktorů, tak našim instruktorům. K těm zhora jmenovaným přidejme Martina „Poli“ Poláka, Milana Kyselu, Míru Tichého, Marcela Ráliše, Petra Moce a nemohu zapomenout na naši obětavou „Mišku“ Křížkovou.

Liberecký kraj je momentálně jediný, který intenzivně tyto akce pořádá. Vzhledem k velkému zájmu „motorkářů“ o tento projekt se již pracuje nyní na další víkendové akci, která by měla proběhnout ve druhé polovině září.

Všichni, kteří „sedláte“ jednostopá vozidla všech kategorií a chcete se „naučit přežít“, máte ideální příležitost zjistit své hranice a nedostatky v bezpečí automotodromu. Díky tedy i Libereckému kraji, panu Frankovi Liske, Janu Polákovi a v neposlední řadě Danu Řípovi.

Těším se na setkání s Vámi

Za STOP NEHODÁM o.s.

Dušan Ocelík

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Srpen 19, 2011

Štítky:
 • Nazdar přátelé,
  po vydařeném 1. ročníku „Učme se přežít“ jsem se celý rok těšil na pokračování tohoto jedinečného projektu, pořádaného o.s. Stop nehodám. Pánové, tým Stop nehodám opět nezklamal a připravil pro nás 2. ročník, dokonce ve dvou dnech. Po roku jsem se proto opět dozvěděl mnoho užitečných informací, dostal mnoho rad a hlavně si procvičil manévry, díky kterým se cítím alespoň o trochu víc bezpečněji v běžném provozu. Chci proto poděkovat celému týmu Stop nehodám, instruktorům, dobrovolníkům a tobě Mazzdo, za všechno co pro nás děláte.

  Díky za skvělý zážitek!

 • Dušane, ale ty jako metodik! To byla dobrá práce a tak přijmi pochvalu ode mne za všechny, kterým výcvik něco přinesl!
  Vám všem, co jste udělali první krok pro sebe a prošli kurzem „učme se přežít“, udělejte i další krok a přihlašte se do naší motoškoly, kde se začneme učit jezdit a ovládat svůj motocykl! Přeji všem hezké léto bez karambolů
  Mazzda

 • PFremer – – čágo! V žádným tam nejsi za … ! Není tam asi co jste si s paní Malou vyprávěli, ale je to jako nestranná reportáž, že je třeba na sebe dávat „setsakramentsky“ bacha. Já si myslím, že je to korektní a v poho. Co ale kolikráte dokáží různí novináři v rámci honu na senzací vyrobit je zase otázka jiná. Jsem rád, že kurz proběhl tak jak proběhl a budu moc rád když někteří z Vás si najdou cestu na drom na opravdovou motoškolu. Fain léto a někdy třeba navi!
  Mazzdár

 • Napsat komentář