Závodní škola

Je pro nás (STOP NEHODÁM o.s.) opravdu velkou ctí, že můžeme být součástí organizace s tak zvučným jménem jakou AMK v AČR Hořice bezesporu je, a že se můžeme spolupodílet na přípravě a organizaci závodní školy
ProRoadRacing

při SMS Hořice
. Závodní škola přírodních okruhů je zaměřena na licencované jezdce SZM s minimálními zkušenostmi jízd na tratích Poháru přírodních okruhů. Její první část je směřována na techniku a taktiku jízdy na nejtěžším přírodním okruhu 300 Zatáček G.Havla Hořice.

Tento zásadní krok, který by se měl promítnout do bezpečnosti při samotném závodě musel logicky přijít s každoročně narůstajícím počtem přihlášených jezdců kategorie „rychlých ale i divácky atraktivních“ tříd do 600 cc a do 1000cc, resp. nad 600cc. Popularita závodů na přírodních okruzích neustále roste a naší prvotní snahou a povinností je a musí být zajištění maximální možné bezpečnosti nejen jezdců, ale i diváků!

Závodní škola přírodních okruhů
ProRoadRacing

při SMS Hořice
je koncipována jako dvoudenní soustředění, které se věnuje teoretické přípravě na závody, seznámení se s tratí, optimální stopou, brzděním, akcelerací, předjížděním atd., a to jak po stránce teoretické, tak i praktické. Součástí soustředění jezdců je také opomíjená fyzická a psychická příprava a rovněž se nezapomíná na poradenství zabývající se přípravou techniky „motocyklu“ pro trénink i závod.

Instruktory Závodní školy přírodních okruhů jsou zkušení jezdci, které netřeba dlouze představovat. Radek Vincent Urbanec, Jiří „Draždy“ Dražďák, Michal Salač junior, Michal „INDI“ Dokoupil, Michal Chalupa a Vladimír „Mazzda“ Mašek.

Pevně věříme, že je to krok správným směrem pro další rozvoj, popularizaci a vyšší bezpečnost této velice atraktivní sportovní disciplíny – závodů silničních motocyklů na přírodních tratích Road Racing.

Zvláštní poděkování patří vedení SMS Hořice, které nás požádalo o spolupráci na této akci a Martinovi Sodomkovi prezidentovi AMK v AČR Hořice, který tuto aktivitu podporuje jako zástupce Prezidia AČR a pořadatelům 300 Zatáček G.Havla.

Termín Závodní školy
ProRoadRacing

při SMS Hořice
bude upřesněn v měsíci březnu a zájemci se budou moci registrovat na uvedených adresách ProRoadRacing a SMS Hořice. Potvrzení přihlášek bude zasláno zájemcům e-mailem, popřípadě poštou.

Další informace se týká školení jezdců SMS Hořice.

  • Je plánováno na sobotu 2.dubna 2011 v Kině Na Špici v Hořicích.
  • Novinkou je, že školení bude rozděleno na dvě části podle kategorií a to:

Školení jezdců kategorie Klasik, JPHZM

  • 09:00 — 11:30 (po ukončení školení se jezdci přesunou na testaci motocyklů do areálu autokempu U věže v Hořicích — od 13.00 hodin).

Školení jezdců kategorie „rychlých SZM“

  • 12:00 — 14:30

Jezdci, kteří se registrují v SMS Hořice budou o průběhu školení informování prostřednictvím e-mailem, popřípadě poštou.

Licence pro rok 2011 budou jezdcům vydány po školení proti předložení správně vyplněného testu a licence jezdce z předešlého roku.

Nováčkům proti dokladu o absolvování jezdecké školy.

Po ukončení školení připravili pořadatelé z AMK Hořice v prostorách kinosálu pro jezdce, ale i veřejnost besedu s jezdci závodních týmů a Středisek Motocyklových Sportů.

Mazzda

Únor 22, 2011

Štítky:

Napsat komentář