ZNÁTE TO ? ! (a tvůj názor)

. . . neskutálí ze silnice a pokračuje pravými koly ve „škarpě“. Všechen binec z krajnice ti hází do obličeje. Přestáváš vidět a taky tak trochu i dýchat a přemýšlíš, že místo poděkování řidiči auta bys „snaživce“ nejraději častoval nadávkami?!
V tento moment je už několik tun prachu v plicích, filtrech, na všech lakovaných dílech miláčka!

Co dál ??? !!!

Zastavit? Nebo, zpomalit a riskovat, že za nějaký čas až „snaživce“ opět dojedeš, budeš terčem znova?

Ne , to raději už néé!

A tak raději předjíždíš! Ale vlastně tys vůbec předjíždět nechtěl! Teď ale vše v tobě bije na poplach a prostě musíš, musíš předjet!

Má to ale háček – v tu chvíli jsi na moment ztratil koncentraci a mysl ti „našeptává“ něco, co bys vůbec neudělal. (Situace vyvolala reakci a tou je stres – ten zas velí bojuj, nebo uteč!)!

Zrovna se třeba blíží nepřehledný úsek, kde bys za normálních okolností už šel o kvalt dolů a ty – zrychlíš! Jen na okamžik, jen se toho „snaživce“ zbavit!
Pozor! Až pojedeš za autem, jehož řidič bude manifestovat jak miluje motorky, ale před sebou, vzpomeň na tyto řádky a raději se ukliď do bezpečné vzdálenosti a věř, že jej snad nebudeš muset ošetřovat, až se s rodinou skutálí!

Obrazek
A pro nás pro všechny, když právě nesedíme za řidítky, ale v autě:
Je super, že si dokážeme uhnout a je to pěkné, že umíme být tolerantní, ale vždy mějme na paměti! Než „přinutit“ toho za sebou, proti jeho vůli předjíždět, tak jej netrestejme polykáním hnusu, který někdo z předpředpředminulé zimy zapomněl uklidit!

Navíc – když toto „ustojíš“ do pohody a s úsměvem, tak zas on se ti nenalepí za pozdrav, že je „jednička“ na zadní kolo a celý ten kolotoč „padajícího h. . .“ se nenastartuje nanovo… A na té silnici ten den půjde všechno líp!

Tak hezký den!

NAPIŠ – A jaký je tvůj názor?

Mazzda

Červen 24, 2010

Štítky:

Napsat komentář